Ingredienser
-
Tilberedelse
150 g gresskar
1 ss blomsterhonning
½ Pink Lady®-eple
1 kopp ruccola
50 g fast geitost
6–7 halvtørkede tomater
Noen nøtter
1 Litt olivenolje
Salt, pepper, olivenolje og tørket rosmarin
3 skiver serranoskinke
Fremgangsmåte
Trinn 1/1 : Tilberedelse
- Kutt gresskaret i terninger. Legg gresskarterningene i en ildfast form. Tilsett en klype salt, litt pepper, 1 ss olivenolje og 2 ss tørket rosmarin. Stekes ved 210 °C i 20 minutter.
- 5 minutter før steketiden er over, legger du spekeskinken på bakepapir og plasserer den i ovnen sammen med gresskaret.
- Skjær tynne skiver av Pink Lady®-eplene og legg dem i en kasserolle sammen med litt honning. Varm eplene først på svak varme og øk temperaturen etter noen minutter.
- Presenter gresskarterningene på ruccolaen. Legg deretter på epleskivene, tomatene, den smuldrede geitosten og den grillede spekeskinken.
- Strø over litt grovhakkede nøtter og litt nøtteolje.
-
Tilberedelse
- 150 g gresskar
- 1 ss blomsterhonning
- ½ Pink Lady®-eple
- 1 kopp ruccola
- 50 g fast geitost
- 6–7 halvtørkede tomater
- Noen nøtter
- 1 Litt olivenolje
- Salt, pepper, olivenolje og tørket rosmarin
- 3 skiver serranoskinke
Fellesskapet på kjøkkenet
Har du prøvd denne oppskriften? Send oss bildene dine; så vi kan dele dem og vise frem dine kulinariske ferdigheter! Bidra til fellesskapet og inspirer andre matelskere.
Send bildene mine